hemoroidy - hemoroidy-zewnetrzne.pl

Skuteczny lek na hemoroidy – czopki czy maść?

Można korzystać z różnych typów konwencjonalnych rozwiązań na hemoroidy. Jednak zanim podejmie się decyzję o tym czy wybrać na hemoroidy czopki, czy maść najważniejsze jest dowiedzieć się jak najwięcej w tym temacie. Trzeba wiedzieć jak każda z tych opcji swoiście działa na hemoroidy.

Maści – jak używać?

Pierwszym z omawianych rozwiązań są stosowane miejscowo kremy i maści. Ich aplikowanie polega na tym, by optymalną ilość substancji nanieść na zewnętrzną warstwę obszaru odbytu i tym sposobem starać się kojąco wpłynąć na naczynia krwionośne z obrzękiem. Dzięki temu można sobie chwilowo ulżyć, jeśli chodzi o nieprzyjemne dolegliwości związane z obecnością hemoroidów. Trzeba jednak pamiętać, że jest to tylko tymczasowe rozwiązanie, jest to zatem opcja dedykowana dla osób, które nie cierpią z powodu bardzo zaawansowanego stanu zapalnego. Podsumowując: maści są dobre po to, by zapewnić chwilową ulgę, ale niestety jest to niemalże gwarantowane, że stan znów się pogorszy. Dowiedz się, jaka jest najlepsza maść na hemoroidy i zacznij używać już dziś.

Czopki – dla kogo i jak używać?

Drugi rodzaj leczenia jest bardzo popularną opcją. Mamy tutaj do czynienia z lekiem w postaci czopków, które są wkładane do wnętrza odbytnicy – dzięki temu w jej wnętrzu pojawia się więcej wilgoci, co daje efekt ulgi jeśli chodzi o hemoroidy, a ponadto ułatwia wypróżnianie. Jest to opcja działająca zwykle nie tylko kojąco, ale także leczy schorzenie. Jednak tutaj należy zapamiętać, że dla niektórych ludzi to działa dobrze, ale nie dla wszystkich. Należy również pamiętać, że ta metoda wiąże się z oczywistym mniejszym dyskomfortem z racji oczywistego sposobu aplikowania czopków.

Pigułki na hemoroidy

Jest to metoda doustna pomagająca regulować ciśnienie krwi. Podobnie jak w przypadku większości leków, mogą się z nią wiązać różne skutki uboczne. Zatem ten sposób leczenia ma swoje oczywiste zalety, ale ma też realne skutki uboczne.

Podsumowując trzy najpopularniejsze sposoby leczenia to:

 • stosowanie maści,
 • aplikowanie czopków,
 • łykanie pigułek.

Nie ma uniwersalnej odpowiedzi na to, która z tych opcji będzie najlepsza – bowiem każdy przypadek jest inny. Na ocenę dobrania odpowiedniego leku powinno jednak wpływać kilka istotnych czynników, w tym kwestie takie jak stopień zaawansowania choroby czy osobiste preferencje. Oczywiście najlepiej będzie jeśli osoba cierpiąca na schorzenia tego rodzaju powinna zasięgnąć profesjonalnej porady u lekarza specjalisty – na początku tego pierwszego kontaktu tak zwanego lekarza rodzinnego, a następnie jeśli będzie taka konieczność – proktologa. Warto wesprzeć te metody domowymi sposobami – zostały one opisane tutaj.

Niezależnie od wyboru leczenia, należy szczególną uwagę zwrócić na dietę i aktywność fizyczną (przynajmniej 3 razy w tyg. po 30 min.). Dietę należy wzbogacić o błonnik, aby zapobiec zaparciom. Błonnik możemy spokojnie suplementować np. w postaci mieszanek ziołowych Procto Vitale.

Autorstwa:

2 odpowiedzi do “Skuteczny lek na hemoroidy – czopki czy maść?

  Nisa

  (19 czerwca 2018 - 14:10)

  A może warto połączyć te dwie metody leczenia hemoroidów? Czy to bez sensu?

   melia

   (27 lipca 2018 - 14:31)

   myślę, że jest w tym sens, żeby to stosować razem, chociaż nie w tym samym czasie.
   🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *