Jak się pozbyć hemoroidów zewnętrznych naturalnymi sposobami?

Gdy podczas wizyty w toalecie zauważy się, że ma się krew w stolcu można mieć silne podejrzenie, że są to hemoroidy. Jeszcze gorzej, gdy przy bliższym zbadaniu okazuje się, że są to nie tylko hemoroidy, ale są to hemoroidy zewnętrzne. Pierwszą rzeczą, którą wielu ludzi robi to pędzi do lekarza i nic poza tym, czekając na długą listę leków, które mogłyby im pomóc uwolnić się od tej choroby. Nie ma nic złego w poszukiwaniu porady u lekarza, jeśli chodzi o leczenie zewnętrznych hemoroidów. Jednak jedna rzecz, która jest tak często pomijany to skuteczność naturalnych metod leczenia, które są nie tylko bardziej skuteczne niż leki dla wielu osób cierpiących na hemoroidy, ale także niosą ze sobą inne korzyści np. takie, że są to rozwiązania znacznie lżejsze dla budżetu.

Więc jakie są naturalne metody leczenia hemoroidów zewnętrznych?

Pierwszą rzeczą, którą musisz zrobić są ćwiczenia. Zważywszy, że istnieje wiele powodów, dlaczego ludzie cierpią z powodu hemoroidów zewnętrznych, słabe krążenie krwi w obszarze jelit ze względu na długie okresy siedzenia lub ogólne osłabienie mięśni są często jednymi z głównych winowajców tego, że pojawiają się hemoroidy. Po rozpoczęciu ćwiczeń:

 • wpłyniesz na obniżenie ciśnienia w obszarze jelit,
 • poprawisz krążenie krwi,
 • nie dopuścisz do pogorszenia stanu hemoroidów zewnętrznych.

Jak się pozbyć hemoroidów zewnętrznych w inny sposób?

Druga metoda naturalna w leczeniu hemoroidów zewnętrznych to zmiana diety. Zaparcia są jedną z najczęstszych przyczyn hemoroidów gdyż siła potrzebna do tego, by wydalić twardy stolec wywiera nacisk na naczynia krwionośne w okolicy odbytu, co prowadzi do hemoroidów. Dlatego upewnij się, że Twoja dieta jest bogata w błonnik (możesz np. pić zioła ProctoVitale), ponieważ pomaga to w procesie perystaltyki, który jest odpowiedzialny za przepływ żywności w całym swoim przewodzie pokarmowym. Produkty pełnoziarniste, warzywa i owoce są bogatym źródłem błonnika. Dzięki niemu szybko zniknie swędzenie, dyskomfort i ból. Pijąc dużą ilością wody przed i po każdym posiłku zrobisz inną rzecz, która jest również bardzo ważna w utrzymaniu miękkiego stolca.

Płatki owsiane

Te dwie metody omówione do tej pory wspierają proces zahamowania wzrostu hemoroidów zewnętrznych. Ale istnieją też naturalne metody leczenia hemoroidów zewnętrznych, które mogą pomóc leczyć i zmniejszyć wystające hemoroidy. Jednym ze sposobów, aby to zrobić jest robienie sobie okładu z płatków owsianych. Bezpośredni kontakt roztworu płatków owsianych z hemoroidami zewnętrznych nie tylko zmniejsza swędzenie, ale również rozpoczyna proces gojenia.

To metody naturalne i skuteczne jeśli chodzi o leczenie zewnętrznych hemoroidy, jednak temat ten nie został wyczerpany – warto poznać ich jeszcze więcej.

Autorstwa:

2 odpowiedzi do “Jak się pozbyć hemoroidów zewnętrznych naturalnymi sposobami?

  Anna

  (9 czerwca 2018 - 14:20)

  W sumie nie wierzę w naturalne sposoby na pozbycie się hemoroidów zewnętrznych. Moim zdaniem hemoroidy zewnętrzne to zaawansowane stadium hemoroidów, więc wtedy wizyta u lekarza wydaje się koniecznością.

   silve

   (27 lipca 2018 - 14:39)

   masz rację, jeśli ktoś ma hemoroidy zewnętrzne to koniecznie do lekarza !!!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *