Co to są hemoroidy zewnętrzne, jak wyglądają?

Miliony mężczyzn i kobiet na całym świecie cierpi na hemoroidy. Hemoroidy wewnętrzne i zewnętrzne hemoroidy to ich główny podział. Typ zewnętrzny jest łatwiejszy do zdiagnozowania niż hemoroidy typu wewnętrznego, ponieważ są one łatwo odczuwalne przez osoby cierpiące na to schorzenie. Hemoroidy zewnętrzne są zwykle uważane za bardziej bolesne i budzące większy dyskomfort niż te należące do typu wewnętrznego. Osoby dotknięte tą dolegliwością są zaniepokojone swoim stanem. Najważniejsze jest dowiedzieć się jak najwięcej na temat tego czym są i jak można z nimi walczyć.

Co to są hemoroidy zewnętrzne?

Typ zewnętrzna można tłumaczyć jako opuchniętą część skóry i naczyń krwionośnych wokół odbytu. Są one bardzo wrażliwe i unerwione, są też narażone na ryzyko zakrzepicy. Rozwijają się wokół otworu zewnętrznego odbytu. Są zazwyczaj bardzo bolesne, gdyż skóra wokół nich jest bardzo wrażliwy. Wiele osób czasami są po prostu uważa je za niezwykle uciążliwe z racji tego, że sprawiają, że higiena i pielęgnacja tej części ciała staje się bardzo trudna i bolesna. Zewnętrzne  hemoroidy zazwyczaj mają wewnątrz skrzep. Są jeszcze bardziej bolesne w okresie biegunki lub zaparcia. W takich przypadkach powstaje mocne i bolesne obrzęk lub guz wokół krawędzi odbytu.

Jakie są przyczyny powstawania hemoroidów typu zewnętrznego?

Zanim porozmawiamy o leczeniu hemoroidów zewnętrznych najpierw rozważyć rzeczy, które mogą je powodować t Główną przyczyną hemoroidów zewnętrznych wydaje się być nacisk wywierany na naczynia, które dostarczają krew do poduszki hemoroidalnej w okolicy odbytu. Nacisk wywierany na te naczynia może wynikać z jednego lub większej ilości powodów włączając w to (ale nie ograniczając się do) kwestii takich jak:

 • problemy trawienne, takie jak zaparcia i biegunka,
 • otyłość lub nadwaga,
 • siedzenie na toalecie dłużej, niż jest to wymagane,
 • ciąża (u kobiet),
 • długie ilości czasu spędzane na siedząc,
 • wiek też jest ważnym czynnikiem w rozwoju hemoroidów, zarówno zewnętrznych jak i wewnętrznych, gdyż starsi ludzie są narażeni na wyższe ryzyko, szczególnie jeśli mowa o tych powyżej 50 roku życia.

Leczenie

Istnieją różne rodzaje leczenia hemoroidów typu zewnętrznego. Wszystkie zabiegi i metody leczenia hemoroidy skupiają się głównie na dostarczaniu zarówno długoterminowej, jak i objawowej ulgi. Środki przeciwbólowe i leki do stosowania miejscowego stosuje się do łagodzenia bólu i przyczyniają się do zmniejszenia obrzęku naczyń. Radzenie sobie z problemami trawiennymi, które pogarszają hemoroidy, są zalecane w większości przypadków za pomocą suplementów błonnika (np. w postaci mieszanek ziołowych Procto Vitale). Operacja może być wykonana w ciężkich przypadkach i ma na celu zapewnić długotrwałą ulgę – ale każdy wie co się wiąże z koniecznością przeprowadzenia operacji.  Jednym z najlepszych sposobów jest zastosowanie domowego leczenia hemoroidów.

Domowe sposoby

Są specjalnie zaprojektowane wanny do kąpieli solankowych. Są one dostępne w wiodących sklepach medycznych. Jest to mała wanna i została specjalnie zaprojektowana po to, aby umożliwić moczenie hemoroidów bez kąpieli. W tym procesie, odbytnica moczy się w ciepłej wodzie w ciągu 15-20 minut, 3-4 razy dziennie. Przydaje się nie tylko jeśli chodzi o leczenie hemoroidów zewnętrznych ale także pomaga złagodzić objawy, jak również wspomaga kurczenie hemoroidów.

Autorstwa:

2 odpowiedzi do “Co to są hemoroidy zewnętrzne, jak wyglądają?

  Narela

  (19 kwietnia 2018 - 14:17)

  🙁 🙁 Straszne. Widziałam zdjęcia hemoroidów zewnętrznych i nie wygląda to przyjemnie 🙁 Na szczęście miałam hemoroidy wewnętrzne, nie zewnętrzne.

   grata

   (27 lipca 2018 - 14:37)

   ja też miałam hemoroidy wewnętrzne w ciąży akurat, ale mój mąż, kierowca miał zewnętrzne i to, co on przeżywał było straszne, tak cierpiał z bólu 🙁

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *