jak leczyć hemoroidy

Hemoroidy zewnętrzne – jak leczyć?

Każdy, kto choć raz w życiu cierpiał na hemoroidy z pewnością potrafi zrozumieć jak bardzo są niewygodne i bolesne – szczególnie te zewnętrzne. Istnieją ludzie, którzy ciągle cierpią z powodu ciężkiego stanu z nimi związanego. Na szczęście istnieją zabiegi i różne metody leczenia na zewnętrzne hemoroidy dostępne w różnych formach. Jeśli cierpisz na hemoroidy, jedyną rzeczą, o jakiej myślisz jest znalezienie ulgi od nich. Powodują one problemy odnoszące się do codziennych czynności, takich jak chodzenie i siedzenie chociażby. Bardzo trudno jest żyć pełnią życia, jeśli cierpi się z powodu hemoroidów zewnętrznych.

Hemoroidy zewnętrzne – jak leczyć?

Jeśli masz na myśli leczenie zewnętrznych hemoroidów, to musisz wiedzieć, że masz wiele opcji do wyboru. Leczenie hemoroidów w domu to rzeczywiście opcja bardziej inteligentna ze względu na jej wygodę i kwestię przystępności. Dlaczego bowiem wydawać swoje ciężko zarobione pieniądze na korzystanie z droższych i nienaturalnych metod leczenia, które nie zawsze działają? Jak leczyć hemoroidy?

Wazelina

Jedną z najbardziej:

 • atrakcyjnych,
 • bezbolesnych,
 • szybkich.

metod dostępnych na rynku, które są idealne do zastosowania na hemoroidy zewnętrzne jest wazelina. Wystarczy kupić słoik wazeliny za kilka złotych, by nieco sobie ulżyć. Wazelina jest dostępna w większości sklepów dyskontowych, sklepów spożywczych i aptekach. Hemoroidy zewnętrzne zawsze będzie rozwijać się bezpośrednio na zewnątrz odbytu. Będą bardzo wrażliwe i podrażnione. Te hemoroidy wynikiem zbyt dużego nacisku na żyły w okolicy odbytu. Stosując wazelinę na ten obszar możesz z większą łatwością złagodzić objawy. Ten sposób działania jest łatwy do stosowania i szybko oraz łagodzi większość związanych z hemoroidami dolegliwości. W zależności od stopnia zaawansowania hemoroidy – można stosować ten sposób, kiedy tylko jest to potrzebne.

Maść

Innym skutecznym sposobem na zewnętrzne hemoroidy jest fenylefryna – maść która jest stosowana na zewnątrz i zwęża naczynia krwionośne i zmniejsza podrażnieni. Jeśli obrzęk i podrażnienie mogą być zmniejszone to warto wiedzieć, że istnieje bardzo duża szansa na pozbycie się hemoroidów w całości. Ta maść będzie wymagała częstych aplikacji, aby całkowicie pozbyć się choroby.

Co jeszcze?

Jeśli szukasz więcej opcji jeśli chodzi o leczenie hemoroidów, należy rozważyć wprowadzenie pewnych zmian w stylu życia. Noszenie bielizny, która jest wykonana z miękkiej bawełny złagodzi  zaczerwienienie, podrażnienie i obrzęk. Można nawet myśleć o tym, co jest przyczyną hemoroidów w pierwszej kolejności. Niektóre z bardziej powszechnych przyczyn to silny kaszel, podnoszenie ciężkich przedmiotów, długie godziny w pozycji siedzącej lub stojącej oraz zaparcia. Zmiany hormonów w czasie ciąży są często odpowiedzialne za to, że kobiety są bardziej podatne na hemoroidy zewnętrzne.

Dlaczego lepiej postawić na naturalne leczenie?

Najlepiej jest skorzystać z leczenia naturalnego na hemoroidy zewnętrznego ze względu na ich skuteczność, jak również kwestię zapotrzebowania finansowego. Procedury chirurgiczne są często brane za pewnik, jednak większość z nich nie jest konieczna i należy ich unikać. Inne metody naturalne takie jak choćby spożywanie błonnika z ProctoVitale, które należy rozważyć, zanim zdecyduje się na cokolwiek innego to np. nasiadówki w wodzie z solą. Błonnik ten opisany jest dokładnie na tej stronie – polecam artykuł.

Hemoroidy zniknęły – co teraz?

Gdy podrażnienie i ból odeszły, jest to dobry pomysł, aby podjąć pewne środki, aby zapobiec ich ponownemu wystąpieniu. Skupiaj się na jedzeniu  żywności o wysokiej zawartości błonnika, aby zmniejszyć ryzyko zaparć i pić dużą ilość wody.

Autorstwa:

2 odpowiedzi do “Hemoroidy zewnętrzne – jak leczyć?

  Alicja

  (9 maja 2018 - 14:14)

  No, z tymi zewnętrznymi hemoroidami to już nie jest tak kolorowo, niestety :/ Ciężko jest się ich pozbyć samemu.

   freena

   (27 lipca 2018 - 14:35)

   masz rację, hemoroidy zewnętrzne to strasznie bolesna sprawa 🙁 sama miałam i nie życzę tego nikomu 🙁

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *