Co jeść przy hemoroidach?

Jeśli chodzi o leczenie i zapobieganie hemoroidom najważniejsza jest dobra i zdrowa dieta. Ta sama dieta będzie też dobra dla zdrowia okrężnicy i układu pokarmowego. Ludzie, którzy jedzą zdrową dietę czują się fantastycznie, a ich wygląd zewnętrzny wygląda po prostu promiennie. Będzie ona mogła poprawić ogólną jakość życia.

Niezdrowe pokarmy, dieta pełna tłuszczu i przetworzonej żywności, które nie mają wartości odżywczych odgrywa główną rolę w złej pracy okrężnicy i nie jest dobra dla zdrowia, także pod względem hemoroidów. Hemoroidy to spowodowane obrzękiem żyły lub grupy nabrzmiałych żyła położonych w okolicach analnych. Związane z nimi objawy są bardzo nieprzyjemne. Hemoroidy powodują straszne pieczenie oraz świąd, który został opisany przez niektóre z osób cierpiących na hemoroidy jako stan stały. Swędząca skóra irytuje sama w sobie, ale jeśli kiedykolwiek miało się do do czynienia z przewlekłym swędzeniem tej części ciała można zrozumieć, dlaczego ludzie cierpią też na liczne zadrapania. Jest to rozpaczliwa próba uzyskania chociaż chwilowego uczucia ulgi od swędzenia.

Hemoroidy są straszne i sprawiają, że proste zadania codziennego dnia stają się niezmiennie bolesne. Pacjenci cierpiący na hemoroidy nienawidzę idei konieczności poruszania się, ponieważ jest to bardzo trudne, gdy cierpi się na ciężkie zapalenie odbytnicy lub otworu wokół odbytu.

Zdrowa dieta na hemoroidy poprawia ten stan zdrowia, który dotyka milionów ludzi rocznie. Jest to również niezwykle przystępne dieta, która pozwoli Ci zaoszczędzić pieniądze, jednocześnie poprawiając ogólny stan zdrowia, dlatego warto wiedzieć co jeść przy hemoroidach.

Zdrowa dieta a hemoroidy

 • spożywanie błonnika, np. w mieszankach ziołowych ProctoVitale,
 • pij co najmniej 8 szklanek wody dziennie,
 • unikaj żywności przetworzonej i niezdrowych przekąsek,
 • zadbaj o codzienny dodatek włókien takich jak błonnik,
 • jedz świeże owoce i warzywa,
 • zażywaj zielone pastylki dla poprawy zdrowia jelita grubego (rozsądnie jest skontaktować się z lekarzem przed użyciem),
 • jedz dużo produktów spożywczych wytworzonych z pełnego ziarna i otrębów,
 • dodaj do diety smaczne odmiany fasoli, soczewicy i brązowy ryż – świetnie sprawdzają się jako przystawki do pieczonego lub grillowanego kurczaka bez skóry lub ryby,
 • ogranicz spożycie czerwonego mięsa, a jeśli już niech to będzie mięso chude,
 • polecana przekąska to surowe niesolone orzechy i nasiona,

To wszystko jest proste do zrobienia dla każdego i pomoże w walce z hemoroidami usuwając nieprawidłowości trawienne i przewlekłe zaparcia. Dzięki takiej diecie każdy też poczuje się bardziej energiczny, a wypróżnienia będą jak w zegarku.

Dlatego tak ważne jest, by trzymać się tego zdrowego odżywiania i dbać o wykonywanie ćwiczeń w określonych odstępach czasu. Również wtedy, gdy leczenie zostanie zakończone – przecież nikt nie chce tego strasznego doświadczenia ponownie. Może to mieć naprawdę bardzo negatywny wpływ na sposób życia, niektórych ludzi hemoroidy mogą nawet doprowadzić do depresji, nie wspominając już o ciągłym bólu i poczuciu dyskomfortu. Dbanie o zdrowie układu pokarmowego i jelita grubego zaczyna się od zdrowej diety – najlepiej zadbać zatem o takie podejście już dzisiaj, nie tracąc ani chwili czasu.

Autorstwa:

2 odpowiedzi do “Co jeść przy hemoroidach?

  Yasmin

  (9 maja 2018 - 14:03)

  Przy hemoroidach nie trzeba mieć jakiejś specjalnej diety. Wystarczy, że będzie po prostu zdrowa : ) Ważne też, żeby dieta była obfita w błonnik, a jeśli chodzi o błonnik, to możemy sobie pomóc pijąc np. zioła Procto Vitale.

   mine

   (27 lipca 2018 - 14:19)

   tak, tak, chociaz z tym błonnikiem to też nie przesadzajmy. dieta musi być po prostu zbilansowana, a gdy przesadzimy z błonnikiem, to może to też prowadzić do zaparć, które tak źle wpływają na hemoroidy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *