Babka płesznik jak przygotować?

Babka płesznik to zioło, w którego nasionach znajduje się tak zwany błonnik witalny. Dzięki niemu jest możliwa ochrona przewodu pokarmowego przed różnymi drażniącymi składnikami. Działanie nasion babki płesznik to również zapobieganie zaparciom. Jakie inne właściwości mają nasiona tej rośliny i czy trzeba przygotować je przed spożyciem?

Działanie nasion babki płesznik polega w części na tym, iż wydzielają one śluz. By jednak do tego doszło, należy zamoczyć nasiona babki płesznik w płynie. Może być to woda, jednak ze względów smakowych może to być również sok lub nawet kefir. Wystarczy kilka minut, by zaobserwować, że nasiona te wydzielają śluz, wtedy produkt jest już gotowy do spożycia. W ostateczności można spożywać nasiona bez namoczenia, jednak bezpieczniej jest je namoczyć, by nie doszło do zaparć. Nasiona babki płesznik pod wpływem wody nie tylko wydzielają śluz, ale także pęcznieją. Dlatego mogą być stosowane jako wspomaganie podczas odchudzania. Pęczniejące ziarna oszukują żołądek, dzięki czemu osoba będąca na diecie nie czuje się tak szybko głodna i może dalej trzymać się wytycznych dietetyka. Przeczytaj koniecznie Jakie zioła pomogą na zaparcia?

Nasiona babki płesznik mogą być również pomocą podczas oczyszczania organizmu. Niekiedy ten proces jest połączony z odchudzaniem, jednak obecnie coraz częściej wiele osób decyduje się na detoksykację ciała dla lepszego samopoczucia. Nasiona babki płesznik mają działanie oczyszczające, szczególnie wspomagają organizm w usuwaniu toksyn i metali ciężkich. Ponadto babka płesznik obniża poziom cholesterolu i cukru we krwi. Zobacz na http://www.ziolonawatrobe.pl/czy-kobiety-w-ciazy-moga-pic-ziola-na-trzustke-i-watrobe/

Babka płesznik jest jednym z ziół, które znajdują się w mieszance Hepa Vitale i Procto Vitale. Produkt ten składa się jeszcze z takich ziół jak ostropest plamisty oraz czarnuszka siewna i ma na celu wspomaganie regeneracji wątroby. W tym przypadku babka płesznik również pełni ważną funkcję, wspomagając proces detoksykacji i dbając o stan przewodu pokarmowego. Stosując gotową mieszankę ziół można mieć pewność, że zawiera ona właściwe proporcje składników, co jest dość istotne, zwłaszcza w przypadku dłuższej kuracji.

Autorstwa:

2 odpowiedzi do “Babka płesznik jak przygotować?

  Iwona

  (15 lipca 2018 - 14:35)

  Babkę płesznik wystarczy zalać wrzątkiem bądź dodać ją do jedzenia : ) Jeżeli dodaje się ją do jedzenia, to jest prawie nie wyczuwalna.

   murana

   (27 lipca 2018 - 15:00)

   o, super, że jest niewyczuwalna, bo smak potraw ma dla mnie duże znaczenie 🙂 a chciałabym przyjmować te zioła profilaktycznie, żeby pozbyć się ryzyka hemoroidów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *